Rebus

pište hádanky, rébusy, kvízy.....lámejte si hlavy a mozkové závity promastit, jedeme z kopce
Abda
Site Admin

Rebus

Post by Abda » 07 Aug 2011 20:35

Mám tady zajímaý rébus potažmo matematickou úlohu.

Vstupy:
-------
Máme n lidí.
Máme 1 chatu.
Máme 7 dní čili tejden.
Máme cenu za chatu - 6000 bodů
Máme neznámou x - spotřeba energie - rozpětí 2000-3000 bodů
Víme, že y lidí přijede na x dní, a lidí přijede na b dní, c lidí přijede na d dní
Víme, že chata má 15 lůžek
Předpokladem je, že kdo má lůžko platí body

Kvízová otázka zní, kolik vybrat bodů jako zálohu od n/n lidí tak, aby osoba E nemusela dát o víc než 2000 bodů více než n/n lidí.

ha, a ted se ukažte inženýři.

Viki
Přispěvatel

Re: Rebus

Post by Viki » 07 Aug 2011 22:43

:roll: :lol:
jenom pro upřesnění...je u neznáme X počet bodů průměrný nebo je potřeba ještě rozlišit denní a noční spotřebu bodů? :idea:
Jdeme na PYWO???

jesterka
Přispěvatel

Post by jesterka » 08 Aug 2011 09:00

Jeste bych jen doplnila Abdu .. NEJEN ten, kdo ma luzko, plati body.

Mortmil
Přispěvatel

Post by Mortmil » 08 Aug 2011 10:28

Ještě bych doplnil - kvůli lidem velikosti <1/2a se bude víc topit, čímž se zvýší spotřeba energie, neměli bychom je tedy při výpočtech opomíjet... (viva la iustitiae)
Čím víc sýra, tím víc děr.
Čím víc děr, tím míň sýra.
Čím víc sýra, tím míň sýra...

Barbucha
Přispěvatel

Post by Barbucha » 08 Aug 2011 11:39

Zjednodušil bych zadání (a přiblížil se tak běžné praxi v oblasti ubytovacích služeb)
- Lidi budou pouze jedno kategorie
(poloviční člověk také potřebuje teplo, světlo a často i více vody a prostoru, než dospělák - vím o čem mluvím. Pravda, většinou nepotřebuje energeticky náročnou saunu, ale to bych pominul, ať se dopočteme :)
- Každý člověk určí, které noci v chalupě stráví, tím se zjistí, zda-li bude nutné rozlišovat kategorii postel/podlaha (popř. zahrada :))) a zároveň se zjistí celkový počet jednotek (člověko/noc)
Předpokládané celkové provozní náklady (pronájem + energie - tzn. cca 9t) se rozpočtou počtem jednotek (člověko/noc).
Nejkomplikovanějším bodem zadání tedy zůstává, pokud se dle získaných informací kdo kdy bude v chalupě ukáže, že počet postelí je v některém okamžiku < počet lidí, měla by se jednotka člověko/noc rozdělit na člověko/postelo/noc a člověko/podlaho/noc, čím se to celý propoče zkomplikuje. Leč v rámci objektivní spravedlnosti je takového dělení vhodné (málokdo chce platit lístek za 1. třídu a cestovat 3. třídou...)
Zjednodušeným náhledem bych řekl, že člověko/podlaho/noc odpovídá 1/2 nebo 2/3 hodnoty člověko/postelo/noci. (celková jednotka zahrnuje i energie a ty se musí zohlednit vždy).
Nadhled především... A nadevším.

Mortmil
Přispěvatel

Post by Mortmil » 08 Aug 2011 11:45

Mě je to šumák, já si klidně zaplatím postel a budu spát na zemi, už mě to začíná otravovat. A kdyby měl někdo pocit, že doplácí na někoho jiného, tak ať nejede nebo ať mi řekne a já mu to dám ze svého a je to.

jesterka
Přispěvatel

Post by jesterka » 08 Aug 2011 13:07

Mam navrh .. nez tyto propocty, stanovila bych pevnou cenu za osobu bez ohledu na to, jak dlouho tam bude ..

Proste kdo chce postel, zaplati 500,- (dite 250,-)
Kdo bude spat na zemi, zaplati 300,- (dite v postylce, na karibabe nebo u rodice v posteli 150,-)

Pokud neco zbyde, tak si to na vanocnim vecirku utratime a v opacnem pripade (coz pri teto cene nepredpokladam) to ve stejnem pomeru doplatime.
Last edited by jesterka on 08 Aug 2011 14:44, edited 1 time in total.

Mortmil
Přispěvatel

Post by Mortmil » 08 Aug 2011 14:36

Jůůůů, já mám ale moudrou ženu :-) takže takhle to prostě uděláme!

Barbucha
Přispěvatel

Post by Barbucha » 08 Aug 2011 15:12

jesterka wrote:Mam navrh .. nez tyto propocty, stanovila bych pevnou cenu za osobu bez ohledu na to, jak dlouho tam bude ..

Kdo bude spat na zemi, zaplati 300,- (dite v postylce, na karibabe nebo u rodice v posteli 150,-)

Pokud neco zbyde, tak si to na vanocnim vecirku utratime a v opacnem pripade (coz pri teto cene nepredpokladam) to ve stejnem pomeru doplatime.
tak to píchněte do souhrnného infa jako novou zálohu + tam dejde pls. i číslo účtu, kam posílat bezhotovostní zálohy.

+ Mortmilééééé, co ta rezervarce dvojlůžka pro mě a moje ratolesti od středy večera? klidně i to vyšupovací... (jen si teď řikám, kolik je vlastně platba za 1 dospělého + 2 děti na dvojlůžku :D :D :D, vychází mi 900,--)

Doplácet se bude v případě, že někdo odřekne, protože takhle to dle přihlášených vychází mírně přes předpokládané náklady...

jesterka
Přispěvatel

Post by jesterka » 08 Aug 2011 15:24

jestli jde o dvojluzko, kde se vyspite vy tri, pak to vychazi na:
500,- za tebe
250,- za Fanose
150,- za Tonu (spi u rodice v posteli)
------
900,- na jak dlouho chcete

Barbucha
Přispěvatel

Post by Barbucha » 08 Aug 2011 16:44

Super, počítáme stejně ;) ... jen já budu stejně spát pod stolem :D :D :D neee... alkohol před dětmi neeee :D

Mortmil
Přispěvatel

Post by Mortmil » 08 Aug 2011 19:14

Před dětmi ne, proto budou děti spát ve vedlejším apartmánu než budeme alkoholit ;-)

Viki
Přispěvatel

Post by Viki » 08 Aug 2011 22:29

:?: děti co budou spát s rodiči na jednom lůžku, či budou mít vlastní postýlku....

:arrow: podpořte rodiny s dětmi 150,- x zdarma :idea:

Jinak výsledek rébusu zdá se jediněčnou možnou výchozí variantou.
Kdo bude spat na zemi, zaplati 300,-
...bez ohledu na to, jak dlouho tam bude ...

PS: celkem mě překvapuje, že majitel/ka neumí za léta provozu stanovit pevnou cenu pronájmu se vším všudy. U jiných penzionů běžná věc.
Jdeme na PYWO???

Mortmil
Přispěvatel

Post by Mortmil » 09 Aug 2011 09:29

Milý Viki, mě už to fakt nebaví.
Mnoho let to funguje normálně tak, že prostě lidi přijedou a při předání na konci se vyúčtuje spotřebovaná elektrika. Jak jednoduché a nikdo neprudí.
Vzhledem k tomu, že se topí elektřinou (kotel a vytápěné podlahy), tak to lítá i o několik tisíc za týden podle počasí a zhýčkanosti lidí co tam jsou.

Vzhledem k ceně ubytování v tomto mimosezónním čase (6000 za celý barák, luxusně zařízený pro v podstatě neomezený počet lidí, komplet vybavené kuchyně, antialergické peřiny a polštáře, povlečení, hřiště pro děti, sauna....), když se podíváte na ceny v sezóně tak uvidíte ten rozdíl.
Kdyby to bylo včetně elektriky, tak by NEMOHLO TO UBYTOVÁNÍ STÁT 6000, ale minimálně 12, protože přesně vím jak se chovají lidi k energiím když jsou "v ceně"

Děti zabírají místo stejně jako dospělí, víc se koupají, víc se pro ně topí a produkují minimálně stejně odpadu jako dospělí. Vaří se pro ně, chladí se pro ně v lednicích a svítí se jim v noci aby se nebály. Děti by měly platit víc než dospělí a jestli někdo nemá na to, aby si zaplatil 150 korun za dítě, tak ať si ho nepořizuje.

Takže asi tak.

jesterka
Přispěvatel

Post by jesterka » 09 Aug 2011 10:01

Ano, soulozte s rozumem a kdo ho nema, tak s kondomem! 8)

Post Reply